10 تا از خطرناک ترین سگ های دنیا

10 تا اط خطرناک ترین سگ های دنیا
زمان مطالعه: 5 دقیقه

خطرناک ترین سگ دنیا

سگ ها بخش بزرگی از این زیستگاه و جهان بشر هستند. این موجودات که به عنوان مظهر وفاداری شناخته می شوند از نژادهای مختلفی هستند و برخی از آنها می توانند تهدیدی برای جان انسانها باشند. سگ های وحشی به دلیل توانایی بسیار بالا و غریزه ای که دارند از آنها برای محافظت از دام ها، تجسس بهتر پلیس ها و حتی حیوانات خانگی در جهت نگهبانی از منازل های قیمتی استفاده می شوند. به این منظور در این مقاله از بخش، ترین ها به معرفی 10 تا از خطرناک ترین سگ های دنیا پرداخته ایم که پیشنهاد می شود از رویارویی با این دست از نژادها خودداری شود.

«مقاله محبوب ترین حیوانات خانگی جهان را از دست ندهید»

 

10- سگ چوپان قفقازی (Caucasian Shepherd)

سگ چوپان قفقازی خطرناک ترین سگ دنیا

سگ قفقازی که با عنوان چوپان قفقازی نیز شناخته می شود یکی از خطرناک ترین سگ های دنیا به حساب می آید که از آن برای محافظت از دام ها در برابر حمله های شکارچیان بزرگی مانند گرگ ها استفاده می شود. سگ های قفقازی حیواناتی بسیار درنده هستند که می توانند شکارچیانی همچون خرس ها را نیز از پای در بیاورند. این سگ درنده، حداکثر 77 سانتی متر طول دارد و وزن آن نیز برابر با 50 کیلوگرم می باشد و از جمله ویژگی های دیگر آن ماهیت سرسخت آن است که اهلی کردن و آموزش دادن به آن را دشوار ساخته است و اگر یک مربی با تجربه آن را آموزش ندهد، بی اعتمادی به نسبت محیط خود می تواند خشم او را برانگیزد و رفتارهای تهدید آمیزی را از خود نشان دهد.

 

9- پیت بول (Pit Bull)

نژاد پیت بول در میان مرگبارترین سگ های جهان

پیت بول یکی از قدرتمندترین سگ های جهان می باشد که  تلفیقی از دو نژاد بولداگ و تریر است. این نژاد از سگ ها 6% از جمعیت سگ ها را تشکیل می دهند و اما در عوض نیز 68% از حملات سگها و 52% از مرگ و میرها بر اثر حملات، به آنها تعلق دارد. سگ های پیت بول بسیار چابک هستند و از هوش بالایی برای یادگیری برخوردار هستند. اندازه و وزن آنها نیز برابر با 44 سانتی متر و 38 کیلوگرم می باشند.

 

8- پرو د پرسا کاناریو (Perro de Presa Canario)

عضله های عظیم پرو د پرسا کاناریو

یکی دیگر از خطرناک ترین سگ های دنیا، پرو د پرسا کاناریو است که همانند پیت بول ترکیبی از چند نژاد است. نژاد پرو د پرسا کاناریو یکی از جنگنده ترین سگ ها می باشد که با توجه به منع استفاده آنها در جهت مبارزه با دیگر حیوانات، همچنان در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. پرو د پرسا کاناریو، نژادی بسیار با اراده بوده و از قدرت چیرگی و غالبی در نبردها برخوردار هستند. متوسط عمر این نژاد از سگ ها بین 10 تا 12 سال است و وزن و اندازه آنها نیز به ترتیب برابر با 45 تا 70 کیلوگرم و 61 تا 66 سانتی متر است.

 

7- روتوایلر (Rottweiler)

روتوایلر یکی از درنده ترین سگ های دنیا

روتوایلر، نژادی از خطرناک ترین سگ ها می باشد که به دلیل پیشینه و خصوصیاتی که دارند، بسیار مشهور هستند. روتوایلر یکی از قدیمی ترین نژاد سگ ها به حساب می آید که برای گله داری و محافظت از دام ها مورد استفاده قرار می گرفتند. این حیوان درنده، بسیار باهوش و در عین حال پرخاشگر است که آمار حیرت انگیز، نیمی از قربانیان بر اثر حمله سگها، از آنها در ایالات آمریکا به ثبت رسیده است. از خصوصیات این نژاد از سگها باید به گردن قوی، سری پهن و گوش های کوچک، ارتفاع 68 سانتی متری، وزن 60 کیلوگرم و 42 دندان بُرنده اشاره کرد که توانسته آن را به خطرناک ترین سگ دنیا تبدیل کند. متوسط عمر آنها نیز حدود 8 تا 10 سال است.

 

6- فیلا برازیلیرو (Fila Brasileiro)

فیلا برازیلیرو

فیلا برازیلیرو که با عنوان ماستیف برزیلی نیز شناخته می شوند در میان مرگباترین سگ های دنیا قرار دارند. این نژاد از سگها از کشور برزیل منشا گرفته اند و از آنها برای دستیابی به اهداف مختلفی استفاده می کنند. از جمله این اهداف ها باید به راندن حیواناتی همچون گاوها و یا حیوانات وحشی نظیر جگوار و سایر گونه های دیگر اشاره کرد که از آنها در این جهت بهره می بردند. خصوصیات ظاهری این نژاد از سگها، گوش های ضخیم، پوستی شل و استخوان بندی بسیار مستحکم است که رویاروی با آن را برای افراد کم تجربه و ناشناس بسیار خطرناک می کند. از ویژگی های ظاهری دیگر این سگ خطرناک، باید به ارتفاع 65 تا 75 سانتی متر و وزن 50 تا 82 کیلوگرم آنها اشاره کرد که البته پیشنهاد می شود افراد کم تجربه در زمینه نگهداری سگها، از انتخاب فیلا برازیلیرو برای نگهداری از آن به عنوان یک حیوان خانگی دوری کنند.

 

5- مالاموت آلاسکایی (Alaskan Malamute)

نژاد مالاموت آلاسکایی در بین 10 تا از خطرناک ترین سگ دنیا

یکی دیگر از خطرناک ترین سگ های دنیا که می تواند در این لیست قرار بگیرد، سگ مالاموت آلاسکایی است. نژاد مالاموت آلاسکایی در ابتدا به عنوان سگ سورتمه و برای انتقال بارهای سنگین استفاده می شد که برای انجام این انتقال، حداقل به چهار مالاموت آلاسکایی نیاز بود. نام مالاموت نشأت گرفته از قبیله ای در قطب شمال است که برای اولین بار پرورش این سگ را آغاز کرده اند. سگ های مالاموت آلاسکایی علیرغم چهره زیبا و با جذبه ای که دارند، می توانند بسیار خطرناک هم باشند چرا که با توجه به مهارت بسیار بالایی که دارند می توانند حیواناتی نظیر خرس را هم از بین ببرند. نژاد مالاموت آلاسکایی از استقامت بسیار بالایی برخوردار هستند و به هوای سرد و یخبندان عادت دارند. از ویژگی های ظاهری آن نیز باید به وزن بین 35 تا 45 کیلوگرم، ارتفاع بین 55 تا 65 سانتی متری و پوشش پشمالویی سفید و مشکی آنها اشاره نمود که آنها را بسیار محبوب و دوست داشتنی کرده است.

 

4- سگ گرگ (WolfDog)

سگ گرگ یکی از کشنده ترین نژاد سگها

نژاد سگ گرگ ترکیبی از دو نژاد سگ اهلی و گرگ های وحشی است. سگ گرگ ها با توجه خصوصیات اخلاقی که دارند، توانسته اند در میان خطرناک ترین سگ های دنیا قرار بگیرند. غیر قابل پیش بینی بودن آنها یکی از ترسناک ترین خصوصیات اخلافی سگ گرگها است که می تواند برای صاحبانشان خطرناک باشد و البته نگهداری سگ گرگ در بسیاری از کشورهای جهان ممنوع شده است. ارتفاع سگ گرگ ها بین 63 تا 83 سانتی متر می باشد و وزن آنها نیز بین 27 تا 54 کیلوگرم است که علاوه بر غیر قابل پیش بینی بودن، ظاهرشان نیز می تواند در هنگام رویارویی برای بسیاری از افراد هولناک باشد.

 

3- بول ماستیف (Bullmastiff)

بول ماستیف از خطرناک ترین سگ های دنیا

یکی دیگر از نژادهای خطرناک سگ ها، بول ماستیف است. سگ بول ماستیف از جثه بزرگ و قدرتمندی برخوردار است که با نگاهی به عضلات کشیده، قفسه سینه عریض و ماهیچه های بزرگ آن می توان به شکوه این نژاد پی برد. گزارش های زیادی از حملات سگ های بول ماستیف به افراد و سایر حیوانات وجود دارد که حتی منجر به مرگ نیز شده است که البته با توجه به تمامی این مسائل آنها بسیار قابل اعتماد و کارآمد خواهند بود در صورتیکه آموزش دیده باشند. ارتفاع این نژاد از سگ ها حدود 81 سانتی متر و وزن آنها نیز برابر با 50 تا 60 کیلوگرم است.

 

2- هاسکی (Husky)

سگ هاسکی دومین سگ خطرناک دنیا

یکی از نژادهای محبوب و البته خطرناک دنیای سگ ها، هاسکی است. سگ های هاسکی که در لیست خطرناک ترین سگ دنیا نیز قرار دارد به عنوان سگ های سورتمه ای در قطب شمال مورد استفاده قرار می گیرند و البته امروزه شاهد هستیم که به عنوان حیوانات خانگی نیز نگهداری می شوند که البته کاملا آموزش دیده هستند. نژاد هاسکی به نژاد مالاموت آلاسکایی بسیار نزدیک است که اکثریت مخاطبان را نیز به اشتباه می اندازد چرا که شباهت بسیار بالای ظاهری این دو نژاد باعث شده تا آنها را یکی بخوانند.

 

1- دوبرمن پینشر (Doberman Pinschers)

نژاد دوبرمن پینشر خطرناک ترین سگ دنیا

در این مقاله، جایگاه اول به عنوان خطرناک ترین سگ دنیا بدون شک به نژاد دوبرمن پینشر تعلق دارد. رویارویی با این نژاد از سگ ها می تواند برای انسان های کم تجربه در این زمینه بسیار خطرناک و رعب آور باشد. سگ های دوبرمن بسیار باهوش هستند و از توانایی یادگیری بالایی برخورداراند و البته بسیار حساس هم هستند که این حساسیت سبب شده در اکثر مواقع در رویارویی با غریبه ها حالت تهاجمی به خود بگیرند. نژاد دوبرمن پینشر بسیار خطرناک بوده و در زمینه قربانی کردن انسان ها نیز نسبت به تمامی سگ دست بالاتری دارند و می توانند بلای جان هر جانداری باشند.

منبع : 10mosttoday.com

پسندیدن :
15 0
بازدید:
3931
دسته بندی مقاله ها:
ترین ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *