زیباترین پرندگان جهان

پرنده بلو جی در میان زیباترین پرندگان جهان
زمان مطالعه: 5 دقیقه

یکی از زیبایی های هستی، وجود جانداران و آفرینش های متعدد و متنوع است که یکی از برجسته ترین آنها را می توان در میان حیوانات مشاهده نمود و اگر کمی از کلان دور شویم و جزئی تر به این مسئله بنگریم به وجود پرندگان پی خواهیم برد که یکی از زیباترین آفرینش های این هستی و جهان به حساب می آیند.

در این طبیعت بی کران، پرندگان مختلفی وجود دارند که هریک زیبایی منحصربفرد و خاص خود را دارند که می توانند شما را مدت ها متحیر خود سازند. در این مقاله زیباترین پرندگان در طبیعت و به نوعی پرندگان بهشتی جهان را معرفی خواهیم کرد که این فهرست متشکل از 10 گونه از پرندگان زیبا و کمیاب است که از شما می خواهیم تا پایان این مقاله جذاب از بخش، ترین ها با ما همراه باشید.

 

1- بلو جی

پرنده بلو جی در میان زیباترین پرندگان جهان

پرنده Blue Jay یکی از زیباترین پرندگان در طبیعت به شمار می آید که به عنوان اولین پرنده زیبا در این فهرست قرار می گیرد. بلو جی از پرندگان بومی آمریکای شمالی به حساب می آیند که بیشتر در مناطق مرکزی و شرقی ایالات متحده آمریکا یافت می شوند. این پرندگان بومی آمریکایی، 25 سانتی متر طول و 85 گرم وزن دارند که در کنار بال های نقاشی شده‌اش از ترکیب رنگ های آبی و خاکستری که بر روی قفسه سینه آن نقش بسته، توانسته از آنها پرندگانی زیبا و چشم نواز خلق کند.

 

2- توراکو تاجی قرمز

پرنده توراکو تاجی قرمز از پرندگان کمیاب

پرنده توراکو تاجی قرمز یکی از پرندگان زیبایی به شمار می رود که با نام لاتین Tauraco erythrolophus مشهور است و از پرندگان زیبای بومی آفریقا نیز به شمار می رود. این پرنده زیبا را می توان در ساوانا، زمین های جنگلی و جنگل های جنوب صحرای آفریقا یافت. این جاندار زیبا دارای یک تاج قرمز می باشد که به واسطه آن شهرت یافته است. این تاج 5 سانتی متر طول دارد که زیبایی منحصربفردی را به این پرنده بخشیده است که می تواند تاج آن به اندازه 2 سانتی متر نیز رشد کند. از دیگر ویژگی های این پرنده، وزن کمتر از نیم کیلو، دم کشیده، سفیدی اطراف چشم و پره و بال های سبز رنگ متمایل به مشکی است که این خلقت را خوش منظر کند.

 

3- قرقاول طلایی

قرقاول طلایی؛ در میان زیباترین پرندگان جهان

قرقاول های طلایی از پرندگان زیبا در طبیعت است که با نام قرقاول رنگین کمان و قرقاول چینی نیز شهرت دارند. پره های این پرنده زیبا همانطور که از لقبش پیداست، به صورت رنگارنگ بوده و از ترکیب رنگ های رنگین کمان بهره مند شده است که زیبایی این پرنده را منحصربفرد کرده است. دم بلند یکی دیگر از ویژگی های قرقاول طلایی است که آنها را از دیگر پرندگان متمایز می سازد.

 

4- ماکائو سنبل

ماکائو سنبل؛ بزرگترین طوطی جهان

ماکائو سنبل، یکی از بزرگترین گونه های طوطی در جهان به شمار می روند که برابر با 100 سانتی متر می باشند. این پرندگان زیبا در مناطق نیمه باز و چمنزارهای ساوانا در شمال برزیل زندگی می کنند که به سبب از بین رفتن زیستگاه، در چند سال گذشته با کاهش چشمگیری از نظر جمعیت روبرو شده اند و طیق آخرین آمار، کمتر از 5000 از پرنده ماکائو سنبل باقی مانده است. این پرنده بزرگ به لطف پرهای آبی کبالت در کنار حلقه زرد رنگی که دور چشم های سیاهش را احاطه کرده است، توانسته در بین زیباترین پرندگان جهان قرار بگیرد. منقار کشیده و دم بزرگ نیز از دیگر ویژگی های ظاهری این پرنده زیبا در طبیعت می باشد که به زیبایی های آن افزوده است.

بیشتر بخوانید

10 تا از سریع ترین حیوانات جهان

5- اردک چوبی

اردک چوبی در میان زیباترین پرندگان جهان

اردک چوبی بدون شک یکی از پرندگان زیبا و کمیاب دنیای طبیعت است که آن را به عنوان زیباترین پرنده آبزی می خوانند. این پرنده زیبا دارای سر و تاج فلزی سبز رنگ مایل به ارغوانی است. در قسمت شکم نیز ترکیب سفید و قهوه ای سوخته در کنار هم توانسته زیبایی آنها را برجسته تر کند. ترکیب رنگ آبی و سیاه در بال هایشان و گاه گاه عبور خطوط های سفید رنگ باعث ایجاد ظاهر فانتزی اردک چوبی شده است. زیستگاه اردک های چوبی در باتلاق های جنگلی و جویبارهای آمریکای شمالی است که به سبب زیبایی منحصربفردی که دارند به راحتی قابل تشخیص‌اند.

 

6- توکان

توکان؛ از عجیب ترین پرندگان دنیا

توکان یکی از زیباترین و در عین حال عجیب ترین پرندگان طبیعت است که دارای یک ویژگی منحصربفرد می باشد و این ویژگی در همان برخورد اول کاملا جلب توجه می کند. منقار بلند 20 سانتی متری آن همان مشخصه ای می باشد که این پرنده را متمایز و خاص کرده است.

 

7- سانگم شاخ دار(مرغ مگس خوار)

سانگم شاخ دار از پرندگان بهشتی

سانگم شاخ دار همانند سایر پرندگان زیبایی که در این مقاله معرفی شده اند را می توان در جنگل های آمریکا اما اینبار در آمریکای جنوبی پیدا کرد. سانگم شاخ دار به سبب پرهایی که در قسمت تاج خود دارد حالت شاخ مانند ریزی را به آن بخشیده است که نام این پرنده زیبا نیز برگرفته از همین ویژگی خاص می باشد. زیبایی های این پرنده محدود به شاخ پرهای آن نمی شود. با نگاهی به ظاهر این پرنده می توان به خوش منظر بودن آن پی برد. اطراف گردن آن با پرهای مشکی و با کمی پایین تر رفتن به قسمت قفسه سینه آن با پرهای سفید پوشانده شده است. ترکیب رنگ سبز و طلایی در قسمت بال های این پرنده از دیگر ویژگی های ظاهری آن می باشد که آن را به عنوان یکی از زیباترین پرندگان بهشتی جهان معرفی کرده است.

8-  کوبتر نیکوبار

کبوتر نیکوبار از پرندگان زیبا

کبوتر نیکوبار از جمله پرندگانی است که آن را در مناطقی مختلفی می توان پیدا کرد. زیستگاه کبوتر نیکوبار در جنوب شرقی آسیا، اقیانوس آرام و به ویژه در جزایر نیکوبار هند قرار دارد. این پرنده ها با توجه به از بین رفتن جنگل ها و شکارچیانی (موش و گربه) که دارند، جمعیت آنها رو به کاهش است. کبوتر نیکوبار با پرهای رنگارنگی که دارد از زیبایی خاصی برخوردار بوده و آن را به عنوان یکی از خوش منظر ترین پرندگان در طبیعت شناسانده است.

 

 

9- طاووس

طاووس در میان 10 تا از پرندگان زیبا

طاووس پرنده ملی هند و یکی از زیباترین پرندگان جهان است که کم و بیش همه ماها این پرنده را از نزدیک نظاره کرده ایم. طاووس ها معمولا در دو رنگ چشم نواز آبی و سبز یافت می شوند و با گشودن پر و دم خود، زیبایی های خود را به رخ می کشند. در هنگامی که پرها و دم‌شان را باز می کنند، حالت چشم نظر بر روی پرها نقش می بندد که می تواند بسیار جالب توجه باشد.

 

10- اردک ماندارین

اردک ماندارین زیباترین پرندگان جهان هستی

 

آخرین پرنده ای که می توان در این مقاله به عنوان زیباترین پرنده جهان آن را معرفی کرد، اردک ماندارین است. زیبایی این پرنده به گونه ای است که طبیعی بودن آن کمی دور از ذهن بنظر می رسد. اما اردک ماندارین نیز همانند سایر پرنده ها از زیبایی های شگفت انگیز دنیای طبیعت به شمار می رود که با زیبایی خود می تواند هر دل سنگی را آب کند. زیستگاه این پرنده در مناطق شرقی آسیا و اروپا قرار دارد که می توان این پرنده را در این مناطق پیدا کرد. از شاخصه های ظاهری این پرنده، پره نارنجی رنگ است که به صورت بادبان گونه در قسمت پشت آن قرار گرفته است. اطراف چشم های این پرنده را پرهای سفید و خردلی رنگ احاطه کرده است که در امتداد آن و در قسمت زیر گردن، پرهای خردلی رنگ به صورت شانه شده بر سینه آن آویزان شده اند.

وبسایت های مرجع : themysteriousworld.com

پسندیدن :
10 0
بازدید:
1117
دسته بندی مقاله ها:
پرندگانترین ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *