10 تا از بهترین و محبوب ترین حیوانات خانگی جهان را بشناسید (عکس)

10 تا از بهترین و محبوب ترین حیوانات خانگی جهان
زمان مطالعه: 5 دقیقه

بهترین و محبوب ترین حیوانات خانگی جهان

بیش از یک دهه است که حیوانات خانگی به بخشی از زندگی خیل عظیمی از انسان ها تبدیل شده اند که آمار ثبت شده در سال 2020 در کشور آمریکا می تواند ثابت کننده این موضوع باشد که در پایان این پاراگراف می توانید این آمار را به صورت جدول مشاهده کنید. شاید شما نیز همانند بسیاری از کاربران این سوال در ذهنتان به وحود آمده باشد که بهترین و محبوب ترین حیوانات خانگی کدامند؟ در این مقاله به معرفی 10 تا از بهترین و محبوب ترین حیوانات خانگی جهان پرداخته ایم که قطعا می تواند شما را به پاسخ سوال خود برساند.

تعداد خانوارهای ایالات متحده که حیوان خانگی دارند­ (میلیون نفر) نوع حیوان
5.7 پرنده
42.7 گربه
63.4 سگ
1.6 اسب
11.5 ماهی آب شیرین
1.6 ماهی آب شور
4.5 خزنده
5.4 حیوان کوچک
تعداد کل حیوانات خانگی متعلق به ایالات متحده آمریکا (میلیون نفر) نوع حیوان
139.3 ماهی آب شیرین
94.2 گربه
89.7 سگ
20.3 پرنده
18.8 ماهی آب شور
14.0 حیوان کوچک
9.4 خزنده
7.6 اسب

10- خرگوش

خرگوش یکی از حیوانات دوست داشتنی است که بیش از 50 نژاد مختلف از آنها در این جهان وجود دارد. خرگوش ها حیواناتی خجالتی، ساکت و البته بسیار سریعی هستند که می توانند گاهی اوقات دردسر ساز شوند. این جاندار دوست داشتنی که به عنوان یکی از زیباترین حیوانات خانگی نیز از آن نام برده می شود، به دلیل عادات تمیزی که دارد می تواند نگهداری آن در یک محیط کوچک امکان پذیر باشد.

خرگوش که به عنوان یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در این لیست قرار گرفته، نژاد لوپ آنها می تواند انتخابی به مراتب بهتر و ایده آل تری برای نگهداری باشند. گوش های پشمالو و خزدار، چشمهای مشکی روشن و چهره معصوم و خجالتی، ویژگی هایی است که در همان نگاه اول به این حیوان، به آن پی خواهید برد.

شاید تصور کنید که نگهداری از خرگوش ها می تواند به ظاهر ساده باشد اما باید گفت که چنین نیست و با توجه به خجالتی بودنشان، بسیار حساس هستند و بین 5 تا 10 سال هم عمر خواهند کرد.

 

خرگوش یکی از زیباترین و محبوب ترین حیوانات خانگی جهان به حساب می آید

 

9- لاکپشت ها

لاکپشت ها یکی از بهترین حیوانات خانگی می باشند که هم نگهداری آسانی دارند و هم برای کودکان نیز بدون خطر هستند. لاکپشت ها به دلیل مراقبت آسان و فضای بسیار کمی که برای نگهداری نیاز دارند، توانسته اند در بین محبوب ترین حیوانات خانگی در کشورهایی نظیر تایوان قرار بگیرند و بسیار گرانبها باشند. یکی دیگر از دلایل محوبیت این حیوان خجالتی و بدون خطر، عمر بسیار بالایشان می باشد که از نظر روحی نیز آسیبی به صاحبانشان نمی رسانند.

 

لاکپشت ها از بهترین حیوانات خانگی جهان برای نگهداری هستند

 

8- ایگوانا

ایگوناها از جدیدترین حیوانات خانگی به شمار می روند که در بازه زمانی بسیار کمی توانسته اند به یکی از بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری تبدیل شوند. در نگاه اول تصور می شود که که ایگوانا حیوانی ترسناک باشد اما برخلاف تصورات حیوانی بی آزار و مطیع است که با توجه به ظاهر جذاب و متفاوتی که دارد به یکی از حیوانات خانگی محبوب تبدیل شده است. ایگواناها حیواناتی به شدت گیاه خوار هستند و تمایل دارند که بیشتر در معرض آفتاب قرار بگیرند و نکته بسیار مهمی که درباره این حیوان اهلی وجود دارد، شیوه نگهداری و توجه به نیازهای غذایی آن است که مدیریت آن را تخصصی و اندکی سخت کرده است و به همین منظور توصیه می شود که مبتدیان و کسانی که به دنبال خرید حیوان خانگی هستند ایگوانا را برای قدم اول انتخاب نکنند.

 

ایگوانا؛ حیوانی اهلی شده که امروزه در بین محبوب ترین حیوانات خانگی جهان قرار دارد

 

7- مارها

برای بسیاری از مخاطبان شاید جای تعجب باشد که حیوانی ترسناکی همچون مار چگونه در میان محبوب ترین حیوانات خانگی جهان قرار بگیرد. مارها نیز مانند سایر حیوانات دارای گونه های بسیاری می باشد که هر نژاد و گونه ای از آنها را نمی توان به عنوان حیوان خانگی نگهداری کرد چرا که برخی از آنها همچون مارهای سمی، پایتون مشبک، آناکوندا بسیار خطرناک هستند و انتخاب آنها به عنوان یک حیوان خانگی می تواند تهدیدی بزرگ برای خود و اطرافیان باشد. اما مارهای پایتون توپی و مار ذرت را می توان به عنوان یکی از مناسب ترین نژادها برای افرادی که حتی در نگهداری حیوانات خانگی نیز بسیار کم تجربه هم هستند توصیه کرد. فضای نگهداری برای مارها محیط چندان بزرگی را نمی طلبد و می توان با تعبیه کردن یک محیط کوچک مار مورد علاقه خود را در آن پرورش داد.

 

مارها؛در بین بهترین حیوانات خانگی جهان

 

6- خوکچه هندی

خوکچه هندی از قرن شانزدهم به واسطه بازرگانان توانست از آمریکای جنوبی به اروپا و با گذشت زمان به سایر نقاط جهان گسترش پیدا کند و به یکی از بهترین حیوانات خانگی برای کودکان و بزرگسالان تبدیل شود. طبیعت مطیعانه، پاسخگویی دوستانه و محبت آمیز در صورت رسیدگی و فراهم نمودن تغذیه مناسب، می تواند نگهداری آنها با سهولت نسبی به نسبت سایر حیوانات همراه باشد. خوکچه ها طبع دوستانه ای دارند و تمایلی به گاز گرفتن ندارند و همچنین از دیگر ویژگی های این حیوان خانگی زیبا، باید به بدن خز دار، گوش های آویزان چشم های باز آن اشاره کرد که می تواند هر نگاهی را متحیر خود کند.

 

خوکچه هندی؛ از محبوب ترین و زیباترین حیوانات خانگی جهان

 

5- پرندگان

پرندگان را می توان به عنوان یکی دیگر از زیبا ترین و محبوب ترین حیوانات خانگی جهان عنوان کرد که تنوع گونه ها در آنها سبب شده تا انتخاب در آنها آسان تر باشد. پرندگان همواره به دلیل زیبایی خاص خود و نغمه های گوش نوازی که دارند از هزاران سال پیش توانسته اند تا انسان ها را متحیر خود سازند و یکی از همراهان همیشگی در سفرهایشان باشند. همانطور که اشاره شد پرندگان دارای گونه های مختلفی هستند که از جمله آنها باید به طوطی، قناری اشاره کرد. پرندگانی نظیر فنچ، مرغ عشق و کاسکو نیز می توانند به عنوان حیوانات خانگی بسیار مناسب باشند چرا که مراقبت و نگهداری از آنها به مراتب می توانند ساده تر باشند.

 

پرندگان از جمله زیباترین و محبوب ترین حیوانات خانگی هستند که می تواند انتخابی مناسب برای نگهداری باشند.

 

4- ماهی ها

نگهداری ماهی ها یکی از کارهای جذابی است که با تعبیه کردن یک آکواریوم می توان به خوبی از پس آن برآمد. ماهی ها بیش از 25000 گونه هستند که هر یک از آنها طرفداران خاص خود را دارند و انتخاب در آنها می تواند بسته به سلایق اشخاص متفاوت باشد. همانطور که پیداست، ماهی ها به عنوان یکی از بهترین حیوانات خانگی جهان شناخته می شود که می توانند آرامش خاصی را در فضای خانه و یا محیط کاری شما ایجاد کنند. به تماشا نشستن ماهی ها و توجه به حرکت های آن در آب یکی از کارهایی است که می تواند باعث آرامش روح قلبتان شود. همچنین نگهداری ماهی ها به عنوان یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی از جنبه های مختلف می تواند بسیار هوشمندانه باشد. دریافت انرژی مثبت و آرامش قلب، مقرون به صرفه بودن خرید و فراهم نمودن تغذیه با هزینه های بسیار پایین از ویژگی های نگهداری این حیوان محبوب خانگی است که برای کودکان هم بسیار مناسب است.

 

ماهی ها؛ انتخابی مناسب برای داشتن حیوانات خانگی

 

3- همسترها

یکی دیگر از زیباترین و محبوب ترین حیوانات خانگی جهان، با اختلاف همسترها هستند. همسترها برای اولین بار در سال 1930 در کشور سوریه کشف شدند و با گذشت زمان در سراسر جهان توسعه پیدا کردند. همسترها حیواناتی کوچک، بازیگوش و زیبا هستند که با فراهم کردن قفسه و یک چرخ و فلک کوچک دلبرهایی این حیوان خانگی را می توان مشاهده کرد.

همسترها؛ بهترین حیوانات خانگی جهان

 

2- سگ ها

سگ ها رایج ترین و محبوب ترین حیوانات خانگی در سراسر جهان و به ویژه در ایالات متحده آمریکا و اروپاییان به شمار می آیند. سگ ها با توجه به غریزه ای که دارند بسیار وفادار هستند و از آنها در جنبه های مختلفی هم استفاده می کنند. ارتباط برقرار کردن با سگ ها بسیار آسان است و کافی است که با مهربانی با آنها برخورد شود تا با برخورد گرم آنها را به خوبی احساس کنید. سگ ها نیز همانند سایر حیوانات دارای نژادهای مختلفی هستند که از برترین آنها برای نگهداری می توان سگ گلدن رتریور، پودل، چوچو و سگ شیبا اینو را نام برد که از برترین سگ های خانگی جهان به حساب می آیند.

 

سگ ها؛ رایج ترین و بهترین حیوانات خانگی جهان

 

1- گربه ها

اما در آخر گربه ها را می توان به عنوان دوست داشتنی ترین و محبوب ترین حیوانات خانگی جهان شناخت که در صدر این لیست قرار گرفته اند. گربه حیواناتی ملوس و ناز هستند که توجه زیاد به آنها می تواند روابط عاطفی را در میان شما و گربه ها بیشتر کند. نگهداری از این حیوانات ساده است و البته مراقبت از آنها بستگی به نژاد آنها دارد که قبل از خرید هریک از این حیوانات خانگی ذکر شده پیشنهاد می شود که از نحوه نگهداری، هزینه و چگونگی تغذیه آنها به خوبی اطلاعات کسب کند.

 

گربه ها؛ محبوب ترین و زیباترین حیوانات خانگی جهان

منبع : aminoapps.com

پسندیدن :
40 1
بازدید:
3174
دسته بندی مقاله ها:
ترین هاحیوانات خانگی

همه نظرات

۱ نظر ارسال شده
  1. Mohsen گفت:

    ما هم مگس تو خونه نگهداری میکنیم😂
    تو این وضعیت که زورمون نمی رسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *