خطرناک ترین حیوانات جهان

خطرناک ترین حیوانات جهان
زمان مطالعه: 6 دقیقه

10 گونه از خطرناک ترین حیوانات جهان

یکی از سوالاتی که همیشه ذهن ها را درباره دنیای حیات وحش درگیر خود کرده است بدون شک شناخت خطرناک ترین حیوانات جهان است که با توجه به گونه های بسیار زیادی که وجود دارند انتخاب کشنده ترین و خطرناک ترین حیوان جهان را بسیار دشوار ساخته است. این دست از جانواران با توجه به سلاح های قدرتمندی که دارند یک تهدید بزرگ برای حیوانات و البته انسان ها نیز به حساب می آیند که می توانند دلیلی برای پایان حیات هر جانداری باشند به همین منظور برای شناخت مرگبارترین جانوران در این مقاله لیستی از 10 گونه حیوانات درنده و کشنده حیات وحش را فراهم آورده ایم که در ادامه این مطلب به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

 

10- رتیل (Tarantula)

بله درسته؛ رتیل یکی از مرگبارترین جانوران کره زمین به شمار می آید که برای انتخاب آن به عنوان یکی از خطرناک ترین حیوانات جهان دلایل متقاعد کننده ای وجود دارد. صدها گونه از رتیل بر روی کره خاکی در مناطق گرمسیری، نیمه گرمسیری و کویر جهان یافت می شوند که البته این رتیل ها از نظر رنگ و رفتار بسته به محیط خود متغیر هستند. رتیل ها شکارچیانی شبانه هستند که بیشتر شکار آنها شامل حشرات می شود که البته شکارهای بزرگ تری همچون قورباغه ها، وزغ، موش و حتی انسان ها گاه می شوند. حالت شکار این جانوار مرگبار تنها صبور بودن است به این معنی که برای شکار خود مدتها استتار می کنند و در انتظار رهگذران بدشانس میمانند که بدون درنگ و هیچ هشداری به وسیله پاهای خود چنگ می زنند و زهر فلجی را در طعمه تزریق می کنند و سپس با دندان های خود طعمه را نیش و گاز می زنند. آنها همچنین آنریم های گوارشی را ترشح می کنند تا بتوانند بدن قربانیان خود را به طور کامل از بین ببرند.

وزن : 850 گرم

اندازه : 12.7 سانتی متر | دهانه پا : 30.48 سانتی متر

طول عمر متوسط : 30 سال

رژیم غذایی : گوشتخوار

رتیل در میان خطرناک ترین حیوانات جهان

9- مار مامبا (Black Mamba)

یکی از خزنده های مرموز دنیای وحش بدون شک مار است که با توجه به ظاهر و رفتاری که دارد می توان آن را همیشه به عنوان جانوری مرگبار و البته تهدیدی برای حیات جانداران در مناطق مختلف دانست. اما مارها نیز دارای گونه های مختلفی هستند که از جمله کشنده ترین آنها مار مامبا است که توانسته در لیست 10 گونه از خطرناک ترین حیوانات جهان قرار گیرد. مار بامبا جانوری عظیم الجثه است که بیشتر در مناطق آفریقا به وفور یافت می شوند. طول این جانور به طور متوسط 250 سانتی متر که  گاها بعضی از آنها به  300 تا 400 سانتی متر نیز می رسند. آنها همچنین در میان سریع ترین مارهای جهان نیز قرار دارند و با سرعت 20 کیلومتر بر ساعت بر روی زمین می لغزند. نحوه حمله این مار مامبا بدین گونه است که رفتاری کاملا خجالتی دارند اما در صورت رویارویی با هر جانداری بسیار پرخاشگرانه عمل می کنند و طعمه خود را چندین بار مورد حمله خود قرار می دهند و با ترکیب نوروتوکسین و کاردیوتوکسین زهر خود را به شکار تزریق می کنند.

وزن : 1.8 کیلوگرم

اندازه : 250 تا 400 سانتی متر

طول عمر  : 11 تا 20 سال

رژیم غذایی : گوشتخوار

مار مامبا یکی از کشنده ترین حیوانات جهان

8- پیرانا (Piranha)

از میان ماهی های موجود در تمام آب های جهان، پیرانا یکی از مخوف ترین آنها به شمار می آید که یک نگاه تامل برانگیز به دندان های تیغ دار و فک قدرتمند این شکارچی کافی است تا لرزه به تن هر جانداری بیفتد. ماهی پیرانا با توجه به جثه کوچکی که دارد می تواند برای آبزیان دیگر یک تهدید بزرگ به حساب آید چرا که فک و دندان های این آبزی از قدرت غیر قابل تصوری برخوردار است که می تواند سه برابر وزن خود را گاز بگیرند. تغذیه این ماهی کشنده در زمان های سحر و غروب بیشتر انجام می گیرد که بیشتر برای شکارهای خود کمین می کنند و سپس در یک چشم بهم زدن به طعمه خود حمله ور می شوند و آنها را می بلعند.

وزن : 3 کیلوگرم

اندازه : 35 سانتی متر

رژیم غذایی : گوشتخوار

پیرانا یکی از خطرناک ترین ماهی های جهان

7- گرگ خاکستری (Gray Wolf)

گرگ ها، یک نام آشنا و ترسناک برای انسان ها و سایر جانداران هستند که همگی ترس از رویارویی با آنها را دارند. گرگ ها از گونه های مختلفی هستند که از ترسناک ترین آنها باید به گونه گرگ خاکستری اشاره کنیم که توانسته در لیست خطرناک ترین حیوانات جهان قرار گیرند. گرگ های خاکستری در اکثر نبردهای خود پیروز از میدان خارج شده اند و این ویژگی توانسته آنها را بسیار مخوف و البته ترسناک سازد. البته این انتهای کار نیست چرا که گرگ های خاکستری همانند هم نوعان خود به صورت گله ای در تعداد 5 تا 8 و حتی بیشتر، برای شکارهای خود تلاش می کنند که این سبک یورش بردن توانسته آنها را به کشنده ترین حیوانات جهان تبدیل کند. نحوه حمله و رفتار این گونه از گرگ ها برای شکار طعمه های خود بدین گونه است که قربانی خود را را به دویدن تشویق می کنند چرا که با اینکار شکار آسان تر می شود و طعمه نیز استقامتی از خود نشان نخواهد داد و با زمین خوردن بلافاصله به صورت گروهی برای یکسره کردن کار آن وارد عمل می شوند.

وزن : 35 تا 65 کیلوگرم

اندازه : 105 تا 160 سانتی متر

طول عمر : 8 تا 15 سال

رژیم غذایی : گوشت خوار

گرگ های خاکستری از مرگبارترین حیوانات جهان

6- اژدهای کومودو (Komodo dragon)

اژدهای کومودو به عنوان ششمین حیوان خطرناک دنیای وحش که یکی از قدرتمندترین خزندگان دوزیست نیز به شمار می رود در این لیست قرار گرفته است. اژدهای کومودو با وزن بیش از 300 کیلوگرم و طول 3 متر و ویژگی هایی همچون سرعت، قدرت و سرسخت بودن مثال زدنی توانسته این خزنده دوزیست را به یکی از مرگبارترین حیوانات دنیا تبدیل کند. نیش سمی یکی دیگر از ویژگی های بسیار بارز این خزنده می باشد که می تواند در مدت بسیار کوتاهی شکار را قربانی سم کشنده خود کند. اژدهای کومودو علاوه بر این ویژگی ها، شناگران بسیار قهاری هستند به طوریکه می توانند با شنا از یک جزیره به جزیره دیگری بروند. سرعت 20 کیلومتر بر ساعت نیز یکی از دیگر مشخصه های این حیوان می باشد که آن را بسیار ترسناک تر کرده است.

وزن : 300 کیلوگرم

اندازه : 3 متر

طول عمر : 30 سال

رژیم غذایی : گوشتخوار

اژدهای کشنده در میان 10 گونه از خطرناک ترین حیوانات جهان

5- کروکودیل (Crocodile)

بدون شک یکی از ماهرترین حیوانات در استتار کردن، کروکودیل ها یا همان تمساح ها می باشند که بدون هیچ گونه هشداری به طعمه های خود را بلافاصله و در کمترین زمان ممکن آنها را شکار می کنند. حمله ور شدن این خزنده دوزیست بدین گونه است که در زیر آب شنا می کند و مدتها منتظر شکارهای احتمالی خود می ماند و سپس با فرا رسیدن لحظه موعود، طعمه را با دندان های آرواره ای از هم بدرد که فشار این آرواره ها بعضا به 25.5 مگاپاسکال نیز می رسد. از ویژگی های دیگر ظاهری طول این تمساح ها باید به طول و وزن آنها اشاره کرد که بسیار جالب توجه اند. وزن این حیوان درنده به 900 کیلوگرم و طول آن نیز به سه متر می رسد که تمامی این ویژگی ها در کنار هم توانسته این خزنده دوزیست را در میان مرگبارترین حیوانات جهان قرار دهد.

وزن : 300 کیلوگرم

اندازه : 3 متر

طول عمر : 70 تا 100 سال

رژیم غذایی : گوشتخوار

تمساح ها از خطرناک ترین حیوانات جهان

4- نهنگ قاتل (killer whale)

اورکا یا همان نهنگ های قاتل در شماره چهارم این لیست به عنوان خطرناک ترین حیوانات جهان قرار گرفته اند که جثه غول پیکر و دندانه های 10 سانتی متری توانسته آنها را به یکی از حاذق ترین شکارچیان دریایی تبدیل کند. طبق تحقیقات انجام شده اورکاها بزرگترین گونه از خانواده دلفین ها به شمار می آیند که وزن آنها برابر با 9 تن و طول آنها نیز 9 متر است. نکته حائز اهمیت در مورد این شکارچی دریایی، شکار شدن آنها توسط انسان است به این معنی که اورکا توانایی شکار تمامی گونه های دریایی را دارند و تنها انسان است که از پس این حیوان درنده بر خواهد آمد.

وزن :9  تن

اندازه : 9 متر

طول عمر : 50 تا 90 سال

رژیم غذایی : گوشتخوار

نهنگ قاتل از کشنده ترین حیوانات

3- خرس گریزلی (grizzly bear)

خرس گریزلی که با نام خرس قهوه ای نیز شناخته می شود یکی دیگر از مرگبارترین حیوانات کره زمین و خصوصا آمریکای شمالی است. این شکارچی نابغه، 360 کیلوگرم و 240 سانتی متر قد دارد و سرعت آن نیز به 60 کیلومتر بر ثانیه می رسد که در صورت رویارویی با این حیوان درنده، تن دادن به جنگ و شکست آن تنها شانس برای نجات یافتن از دست این خرس گریزلی خواهد بود چرا که سرعت بالای آن می تواند از طعمه یک شکست خورده بسازد.

وزن : 360 کیلوگرم

اندازه : 240 سانتی متر

طول عمر : 20 تا 25 سال

رژیم غذایی : گوشتخوار

خرس گریزلی از خطرناک ترین حیوانات جهان

2- شیر (Lion)

بدون شک یکی از گزینه های منتخب این لیست که برای شما نیز قابل پیش بینی بود، وجود شیرهای درنده بود. شیرها که به عنوان سلطان جنگل شناخته می شوند توانایی شکار بزرگترین حیوانات کره زمین را دارند. شیرها دارای توانایی های مختلفی هستند که این توانایی ها توانسته آنها را به سلطان جنگل تبدیل کند. این شکارچی های کهنه کار حدود 190 کیلوگرم و ماده های آن نیز 120 کیلوگرم وزن دارند و معمولا به صورت گروهی و در هنگام تاریکی شب و هوای طوفانی دست به شکار می زنند. شیرها در یک وعده غذایی حدود 40 کیلوگرم گوشت را مصرف می کنند و غرش آنها نیز از 8 کیلومتری به گوش می خورد.

وزن : 190 کیلوگرم

اندازه : 180 تا 204 سانتی متر

طول عمر : 10  تا 14 سال

رژیم غذایی : گوشتخوار

شیرها 10 تا از درنده ترین حیوانات جهان

1- کوسه سفید بزرگ (great white shark)

کوسه آخرین حیوان مرگبار و درنده در این لیست می باشد که بزرگترین ماهی دریایی کره زمین به حساب می آید که طول آنها برابر با 457 سانتی متر بوده و وزن آنها نیز به بیش از 2 تن می رسد. از ویژگی های بسیار بارز این شکارچی مرگبار دندانه های آرواره ای و مثلثی شکل است که به حدود 300 عدد می رسد و می تواند در فاصله زمانی بسیار کمی طعمه را له و لورده کند. همچنین این آبزی مرگبار از قدرت بویایی فوق العاده ای نیز برخوردار است که این ویژگی در کنار سایر ویژگی هایی که دارد سبب شده تا به خطرناک ترین حیوان جهان تبدیل شود.

وزن : 2 تن

اندازه : 457 سانتی متر

طول عمر : 70 سال

رژیم غذایی : گوشتخوار

بیشتر درباره ترین های حیوانات بخوانید

کوسه ها خطرناک ترین حیوانات جهان

منبع : animals.howstuffworks

پسندیدن :
28 2
بازدید:
2123
برچسب های مقاله:
دسته بندی مقاله ها:
ترین ها

همه نظرات

۴ نظر ارسال شده
 1. mohsen گفت:

  مرسی از مقاله پر محتواتون ولی من یه سوال داشتم
  چجوری شما در لیست خطرناک ترین حیوانات جهان، حیواناتی مانند ببر، اسب آبی و چندین حیوان مرگبار را قرار نداده اید.

  • admin گفت:

   و همچنین مرسی از شما بابت توجهتون
   خب همین طور که در آخر مقاله مشاهده می کنید این مطلب براساس منبع بوده و در جواب اینکه چرا حیوانات درنده ببر و اسب و غیره گذاشته نشده باید بگم که معیارها برای انتخاب آنها متفاوته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *